Projektowanie Maszyn Druk 3D Symulacje CFD MES Cięcie Laserem

 • Projektowanie maszyn i urządzeń

 • Toczenie CNC

 • Frezowanie CNC

 • Projektowanie CAD

 • Druk 3D

 • Symulacje CFD

 • Symulacje MES

 • Wnioski o Dotacje

 • Prototypowanie

Projektowanie Druk 3D

Chcesz zlecić projektowanie maszyn i urządzeń? Chciałbyś wytworzyć całą ich serie? A może interesuje Cię tylko prototyp?

Obróbka CNC

Precyzja obróbki numerycznej dostępna dla Twojej firmy. Chcesz zlecić wytworzenie detalu? Otrzymać wycenę? Ustalić termin?

Symulacje CFD i MES

Wiesz, że optymalizacja z pomocą narzędzi numerycznych da Twojej firmie przewagę nad konkurencją? A może chcesz po prostu przeanalizować różne warianty?

Projekty Dotacje

Planujesz złożyć wniosek badawczy lub wdrożeniowy? Potrzebujesz partnera, który zrealizuje w nim zadania?

Wszystko to aby zapewnić Projektowanie maszyn i urządzeń

Obróbka Skrawaniem CNC

Frezowanie Toczenie Cięcie Laserem

Trzonem naszych usług specjalistycznych jest precyzyjna obróbka CNC. W swoim parku maszynowym posiadamy między innymi 2 centra obróbcze o dokładności pozycjonowania 0,005 mm. To 20 razy mniej niż grubość ludzkiego włosa. Ich waga przewyższająca 3,5 tony, jak i doskonałe komponenty umożliwiają osiąganie znakomitej precyzji wykonania detalu. Jedna z nich wyposażona jest w 4-oś i bezprzewodowy czujnik pomiaru detalu z dokładnością do 0,001 mm, co znacznie podnosi jej możliwości. Ich pola robocze to odpowiednio 620/350/500 mm i 650x400x500 mm dla centrum 4-osiowego, jednak duży stół roboczy jak i ich konstrukcja, umożliwiają obrabianie znacznie dłuższych elementów.

Na wyposażeniu parku maszynowego znajduje się również 5-osiowe centrum tokarskie z automatycznym podawaniem materiału o przelocie fi 48 i maksymalną średnicą toczenia 400 mm

Dodatkowo posiadamy laser do cięcia materiałów niemetalowych o mocy 100W i polu roboczym 900×600 mm.

Wszystkie te maszyny oparte są na sterowaniu Siemens doskonale współpracującym z zestawem oprogramowania NX produkowanym przez tę samą firmę. Olbrzymie możliwości tego oprogramowania zapewniają redukcję czasu obróbki, a Twojej firmie przynoszą oszczędności.

Frezujemy w 3D, toczymy, grawerujemy, wycinamy, wiercimy i gwintujemy. Obrabiamy wszystkie materiały od stali, aluminium i metali kolorowych po drewno i tworzywa sztuczne.

Zapewniamy dowolne wykończenie powierzchni z możliwością nakładania powłok inżynierskich w tym powłok farb proszkowych.

Skontaktuj się z nami, żeby sprawdzić najbliższe wolne terminy.

Projektowanie maszyn i urządzeń

Łączymy w sobie interdyscyplinarny zespół mechatroników, mechaników, elektroników i biotechnologów. Wykorzystując nasze doświadczenie i najnowocześniejszy zestaw oprogramowania NX od firmy Siemens, oferujemy usługi projektowania zarówno detali, jak i całych urządzeń. Realizując projekty naszym priorytetem jest terminowość i zadowolenie klienta. Wierzymy, iż kluczem do sukcesu jest długotrwała współpraca, dlatego zależy nam na sukcesie Twojej firmy.

Co niezwykle ważne, każdy projekt jest tworzony przy udziale technologa CAM, na co dzień projektującego ścieżki narzędzia. Dlatego projekt, nim trafi do Ciebie, przejdzie optymalizację pod względem możliwości i czasu wytworzenia elementu.

Projektujemy również software i hardware urządzenia, dobierając komponenty i testując poprawność działania kodu. W ten sposób możesz być pewien, że Twoja firma stworzy najlepszy produkt w najkrótszym czasie. Niezależnie czy jesteś na etapie koncepcji czy twoja maszyna wymaga już tylko optymalizacji, zapewnimy wsparcie abyś doszedł do wyznaczonego sobie celu. Co istotne, do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.

Projektowanie maszyn i urządzeń dla twojej firmy!

Poznaj nasz autorski produkt Termoblok BeCool

Druk 3D Metodą SLA

Ze względu na szeroki zakres parku maszynowego mamy możliwość wykonania prototypów wieloma metodami. Począwszy od obróbki skrawaniem, przez odlewanie, po druk 3D w technologii SLA. Druk wykonujemy  żywicami twardymi, elastycznymi, wysoko wytrzymałymi, wysokotemperaturowymi, dentystycznymi, a także odlewniczymi. Obszar drukowania to 145 x 145 x 175 mm, przy wysokości warstwy 25, 50 lub 100 mikronów i średnicy plamki lasera 140 mikronów.

Zazwyczaj termin realizacji zamówienia wynosi 48 godzin!

Chcesz otrzymać wycenę, napisz do nas!

Projektowanie maszyn i urządzeń
Symulacje komputerowe analizy numeryczne CFD MES przepływu wytrzymałości zmęczeniowe

Symulacje Przepływu Wytrzymałości

Analizy CFD i MES

Rozumiemy, iż nie każda firma może sobie pozwolić na stworzenie własnego działu badań i rozwoju. Konieczność wyszkolenia zasobów ludzkich, jak i zawrotne ceny oprogramowania inżynierskiego sprawiają, iż wiele firm rezygnuje z tych dróg optymalizacji produktu. Jest to błąd, gdyż symulacje numeryczne niosą za sobą olbrzymie możliwości rozwoju. To ten etap będzie decydował czy Twój produkt będzie charakteryzował się lepszymi parametrami od konkurencji, lub czy projekt osiągnie postawione cele w wyznaczonym terminie. Możliwość przetestowania 100 wariantów w dzień jeszcze nigdy nie była tak blisko.

W Imperio Laboratories, aby zapewnić twojej firmie najlepsze wyniki, wykorzystujemy najnowocześniejszy zestaw oprogramowania NX firmy Siemens. Umożliwia on między innymi symulacje:

 • zmęczeniowe
 •  reakcji dynamicznej
 • wytrzymałości
 •  wyboczenia
 • toru ruchu cząstek
 • ruchu ciał stałych w płynie i analizę przepływu mieszaniny
 •   przewodzenia, promieniowania oraz konwekcyjnego transferu ciepła
 • przepływu wielofazowego
 • przepływu hipersonicznego i płynów nienewtonowskich
 • oraz wiele, wiele innych.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Pisanie przygotowywanie wniosków dotacje

Projekty Inżynierskie

Wiemy jak wiele czasu trzeba poświęcić na przygotowanie wniosków grantowych lub wniosków o datację. Co więcej, wiemy też ile czasu potrzeba, aby realizować projekty zgodnie z wieloma wytycznymi, przepisami i umowami. Wiemy to, bo nasz zespół przechodził tę drogę wiele razy na uczelniach i w firmach, a jako Spółka sami uczestniczyliśmy i uczestniczymy w projektach dotacyjnych.

Oferujemy naszą wiedzę i umiejętności w pomocy w realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Ze względu na nasze wykształcenie i doświadczenie skupiamy się na projektach inżynierskich, gdzie wymagana jest wiedza specjalistyczna i merytoryczne zrozumienie tematu. Jest to nisza na polskim rynku, którą nie potrafią zająć się firmy złożone z osób bez wykształcenia technicznego.

Przygotowywanie wniosków inżynierskich projekty badawcze rozwojowe Warszawa Łomża Polska wschodnia 1.1.1 1.1.2

 

 

 

 

 

 

 

 • Potrzebujesz wyceny?
 • Chcesz ustalić możliwy termin wykonania?
 • Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystywanej technologii?