Termoblok BeCool

Termoblok BeCool już dostępny

Z przyjemnością informujemy, że w ramach programu 1.1.2 Rozwój Start-upów w Polsce Wschodniej powstał innowacyjny Termoblok BeCool dedykowany etapowi pipetowania w reakcjach enzymatycznych.

Więcej o projekcie dowiesz się w zakładce O NAS

Zakres temperatur

Maksymalna różnica temperatur przy chłodzeniu względem temperatury otoczenia

Czas osiągnięcia temperatury 4°C z 22°C

Maksymalny błąd pomiarowy przy 100°C

Maksymalny błąd pomiarowy przy 4°C

Niewielka wysokość urządzenia umożliwiająca ergonomiczną pracę

Niezwykle mały footprint

Moc szczytowa

od 4 do 100°C

24°C

12 minut

0.35°C

<0.2°C

74mm

240x170mm

85W

termoblok BeCool

Najwyższa precyzja

To co wyróżnia nasz produkt na tle konkurencji to przede wszystkim wyjątkowa precyzja temperatury uzyskana dzięki wykorzystaniu najdokładniejszego na rynku platynowego czujnika, który jest wbudowany w serce bloku na probówki. Dzięki temu masz zawsze pewność poprawnych warunków w środowisku reakcji. Stworzony system różniczkująco-całkujący z wyprzedzeniem dostosowuje swoje parametry tak, aby nawet w przypadku skokowej zmiany warunków (otwarcie okna czy wyłączenie klimatyzacji w pomieszczeniu) temperatura wewnątrz probówki była dokładnie taka jaką chcesz.

Minimalna wysokość

Jeśli szukasz urządzenia, które pozwala na ergonomiczną pracę to jesteś we właściwym miejscu. Dzięki miesiącom prac badawczych i optymalizacji z użyciem analiz CFD udało się się zredukować wysokość urządzenia do zaledwie 74mm. Oznacza to, iż podczas pipetowania enzymu nie musisz pozostawać w wymuszonej postawie ciała ze względu na ciągle zgięte i podniesione ręce. Ideą stojącą za pracami nad termoblokiem BeCool było stworzenie urządzenia o wysokości bloku żelowego, jednak o funkcjonalności najbardziej zaawansowanych na rynku sprzętów elektronicznych.

BeCool termoblok widok boczny
Thermoblock BeCook Projektowanie

Minimalny footprint

Minimalizacja strefy wymiany ciepła pozwoliła na osiągnięcie wymiarów niespotykanych w tego typu urządzeniach. Footprint Termobloku BeCool to zaledwie 240x170mm. Dzięki temu nie zajmuje on dużo miejsca na stole laboratoryjnym, czy w komorze laminarnej. Tak małe rozmiary nie ograniczają jednak parametrów jego pracy. Urządzenie umożliwia ustawienie temperatury w przedziale 4-100°C i zejście aż 24°C poniżej temperatury otoczenia.

Dynamika pracy

Pomimo tak niewielkich rozmiarów udało się osiągnąć niezwykle wysoką dynamikę zmian temperatury. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy komponentów i materiałów. Od termoprzewodników takich jak termopady z nanocząsteczkami węgla, po dwa ogniwa peltiera o najlepszej efektywności energetycznej. Wszystko po to, aby dać Tobie unikalny produkt wpierający Twoją pracę każdego dnia.

parametry pracy

TERMOBLOK BECOOL TERAZ W PROMOCYJNEJ CENIE 4199zł NETTO

Cena obejmuje jeden blok na probówki 2ml/1,5ml
Dodatkowe, wymienne bloki dla rozmiarów probówek 100μl i 500μl dostępne w cenie 419zł za sztukę.

inżynierskie usługi specjalistyczne