Imperio Laboratories

pasja tworzenia

O nas

Imperio Laboratories Sp. z o.o. jest firmą produkcyjno-usługową świadczącą inżynierskie usługi specjalistyczne, działającą w Łomży i Warszawie. Co istotne, firma została założona w ramach programu inkubacyjnego 1.1.1 Polska Wschodnia. Przede wszystkim, łączy w sobie zasoby ludzkie związane z mechatroniką i biotechnologią. Warto podkreślić, iż od 2016 roku świadczy usługi w zakresie obróbki precyzyjnej CNC, projektowania 3D oraz symulacji MES i CFD. Co więcej, posiadamy rozbudowany park maszynowy składający się między innymi z 5-osiowego centrum frezarsko-tokarskiego, 4-osiowego centrum frezarskiego, 3-osiowego centrum frezarskiego. Dodatkowo, w parku maszynowym posiadamy precyzyjną drukarkę 3D typu SLA, linię do odlewania metali, jak również wysokiej klasy ploter laserowy do cięcia i grawerowania o polu roboczym 900×600 mm.

 

Więcej o parku maszynowym i świadczonych inżynierskich usługach specjalistycznych dowiesz się w zakładce USŁUGI

 

 W grudniu 2019 wypuściliśmy swój pierwszy autorski produkt, jakim jest innowacyjny laboratoryjny Termoblok BeCool stworzony w ramach programu operacyjnego 1.1.2 rozwój Startupów w Polsce Wschodniej, współfinansowanego przez PARP.

 

 

Bezpośrednim efektem projektu jest minimalizacja czasu traconego podczas prowadzenia reakcji enzymatycznych. W dodatku powstała pierwsza polska marki na rynku urządzeń laboratoryjnych tego typu.

Tytuł projektu: Pierwszy na świecie chłodząco-grzejący termoblok laboratoryjny BeCool

Cel projektu: Rozwinięcie działalności biznesowej przedsiębiorstwa w oparciu o stworzony termostatyw BeCool i model biznesowy przygotowany w ramach poddziałania 1.1.1 POPW.

Wartość projektu to 1 110 511,74 zł przy poziomie wparcia EFRR 800 000 tyś zł.

 

Więcej o urządzeniu BeCool dowiesz się w zakładce PRODUKTY. Co więcej, zapraszamy do obejrzenia FILMU PRODUKTOWEGO.

Produkcja

Producent innowacyjnego termobloku laboratoryjnego służącego do zadawania temperatury podczas etapu prowadzenia reakcji enzymatycznych. Przede wszystkim, urządzenie to charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i imponującymi osiągami. Dla przykładu, zakres temperatur to 4-100°C. W dodatku, czas dochodzenia do dolnej granicy temperaturowej wynosi zaledwie 12 minut. Co więcej, opracowany system sterowania sprawia, że błąd pomiarowy to maksymalnie 0.35°C.

Obróbka CNC

Co warte zaznaczenia, w naszym zespole znajdują się konstruktorzy z wieloletnim stażem. Z tego względu mamy za sobą wiele niezwykle ciekawych projektów. Przykładowo stworzyliśmy układ zawieszenia autonomicznego robota rolniczego czy narzędzia otworowego do wydobycia ropy.

Co więcej, firma posiada zaawansowany park maszynowy obejmujący precyzyjne, numeryczne centra frezarskie i tokarskie.
Przede wszystkim, usługi w tym zakresie charakteryzuje terminowość oraz jakość wykonania.

Druk 3d + Odlewanie

Od wielu lat wpieramy firmy przy prototypowaniu maszyn, urządzeń i części. Dla przykładu, oprócz możliwości wytwarzania elementów metodą obróbki skrawaniem mamy możliwość drukowania elementów ekstremalnie precyzyjną drukarką 3D typu SLA w wielu rodzajach tworzyw sztucznych. Co więcej, oferujemy usługi odlewania elementów metalowych metodą wosku traconego. Dodatkowo, posiadamy zaawansowany ploter laserowy, na którym możemy ciąć materiały o grubości nawet 12mm. Podsumowując, potrzebujesz szybko stworzyć prototyp? Zadzwoń lub napisz, a my odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

Centrum badawcze

Co istotne, zebrane doświadczenie zespół wykorzystuje świadcząc inżynierskie usługi specjalistyczne obejmujące symulacje CFD, MES. Warto podkreślić, iż wykorzystujemy do tego najnowocześniejszy zestaw oprogramowania NX firmy Siemens. Jeśli więc, chcesz potwierdzić założenia projektowe lub szukasz możliwości optymalizacji rozwiązania, to dobrze trafiłeś. Co więcej, pomożemy Twojej firmie przejść, aż do etapu produkcji seryjnej. Liczy się dla nas zadowolony klient Jeśli więc szukasz długotrwałej współpracy biznesowej to dobrze trafiłeś.

Nasza historia
inżynierskie usługi specjalistyczne