Druk 3D

 • Metoda SLA

 • Prototypowanie

 • Druk precyzyjny

 • Modele odlewnicze

 • Wosk tracony

 • Druk jubilerski

 • Druk protetyczny

 • Żywice elastyczne

 • Żywice o podwyższonej twardości

Precyzyjny Druk 3D

 

Oferujemy precyzyjny druk 3D metodą SLA do zastosowań inżynierskich, jubilerskich i dentystycznych. Oprócz żywic przeznaczonych do wytwarzania modeli dla metody wosku traconego posiadamy bardzo szeroki asortyment żywic elastycznych, wysoko wytrzymałych, o podwyższonej twardości czy wysokotemperaturowych. Dzięki temu dajemy możliwość szybkiego i taniego wytworzenia prototypu części do Twojego projektu bez względu na to czy potrzebujesz śmigła do drona czy opony do tworzonej zabawki. Wszystkie modele drukujemy na najbardziej zaawansowanej na rynku trójwymiarowej drukarce laserowej wytwarzającej elementy metodą SLA. Obszar drukowania to 145 x 145 x 175 mm, a wysokość warstwy to 25, 50, 100 lub 160 mikronów.

 

Zazwyczaj realizacja zamówienia zajmuje nam do 48 godzin!

 

Chcesz otrzymać wycenę? Napisz do nas, a my skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie!

 

Wydruk precyzyjny 3D metodą SLA

Dlaczego Metoda Druku 3D SLA?

 

Metoda druku stereolitograficzna SLA polega na utwardzaniu żywicy światłoczułej przez wiązkę lasera. Analogicznie do innych metod druku 3D przyrostowego jak FDM/FFF, DLP czy MJP model tworzony jest warstwa po warstwie. W wykorzystywanej przez nas drukarce minimalna warstwa wynosi zaledwie 25 mikronów. To 5 razy mniej niż grubość ludzkiego włosa. Tak niewielka wysokość warstwy ma istotne znaczenie wszędzie tam, gdzie liczy się najwyższa jakość powierzchni (jubilerstwo, modele dentystyczne, elementy mechaniki precyzyjnej itp.). W przeciwieństwie do tradycyjnych metod druku 3D, w przypadku tej metody materiał nie jest dodawany poprzez roztapianie żyłki materiału. Zamiast tego model zanurzony jest w basenie z żywicą. Laser pokonując ścieżkę utwardza miejscowo tylko te punkty, które mają stać się częścią aktualnej warstwy. W związku z tym model może być znacznie bardziej precyzyjnie wykonany, a co równie ważne, praktycznie nie wymaga obróbki powierzchni po druku. Pozwala to na zachowanie tak istotnej dokładności wymiarów.

 

Zamieszczone zdjęcia przedstawiają stan elementów bez żadnych zabiegów poprawiających jakość powierzchni. Jedyne czynności, które zostały przy nich wykonane po wydruku to ich przepłukanie w IPA i wyłamanie podpór. Warto zauważyć, że mimo to elementy te prezentują się świetnie. 

Zalety Druku 3D SLA

 

 • – bardzo wysoka dokładność wymiarów, nawet w porównaniu do metody DLP 
 • – bardzo wysoka jakość powierzchni 
 • – brak konieczności wygładzania powierzchni 
 • – możliwość zastosowania wielu rodzajów żywic mających bardzo odmienne własności materiałowe (elastycznej, o podwyższonej twardości, wysokotemperaturowej)
 • – możliwość dowolnego barwienia żywic 

 

Wady Druku 3D SLA

 

 • Główną wadą druku 3D SLA był jeszcze do niedawna stosunkowo wysoki koszt. W dalszym ciągu litr żywicy od producenta drukarki to koszt od 600 zł do nawet 2,5 tyś. zł. Nasza firma opanowała jednak technologię wytwarzania z użyciem o wiele tańszych zamienników, osiągając często nawet lepsze rezultaty niż w przypadku żywic oryginalnych. Jeśli więc cena detalu jest dla Ciebie istotna, poinformuj nas o tym, a wycenę przedstawimy w oparciu o zamienniki żywic. Dzięki temu, jak również dzięki braku konieczności wykańczania powierzchni, jesteśmy w stanie osiągać poziom wyceny porównywalny z tradycyjnymi metodami druku 3D, jednak przy o wiele lepszych parametrach gotowej części. 
figurka 3D wydruk precyzyjny 3D metodą SLA
zawór do respiratora Druk 3D metodą SLA

Prototypowanie części i maszyn

 

Niezależnie od tego czy potrzebujesz wydruku części / urządzenia / maszyny do prezentacji przed inwestorem czy przeprowadzania testów wewnętrznych, druk 3D metodą SLA da Tobie i Twojej firmie najlepsze rezultaty. Ta tania metoda wytwarzenia prototypu niemal identycznego do końcowego produktu pozwala sprawdzić poprawność założeń, zobrazować proces pracy czy montażu, a nawet pozwala na zamontowanie w docelowym układzie.

Przy małych seriach produkcyjnych metoda ta może okazać się  bardziej opłacalna od innych, tradycyjnych metod.  Przykładowo, po lewej stronie zamieściliśmy zdjęcie wydruku elementu zaworu do respiratora. Cena za jedną sztukę przy zamówieniu 100 sztuk wynosiłaby około 40 zł. To zatem poziom wielokrotnie mniejszy niż możliwy do uzyskania jakąkolwiek inną metodą. 

 

Wszędzie tam gdzie dla prawidłowego działania układu liczy się geometria (np. zawory), precyzyjny druk 3D nie ma sobie równych, a dzięki możliwości użycia szerokiego wachlarza materiałów możesz maksymalnie zbliżyć się z parametrami do docelowego materiału wybierając żywicę:

 • – elastyczną
 • – wysoko wytrzymałą
 • – o podwyższonej twardości
 • – wysokotemperaturową

Sprawdź co udało nam się stworzyć i zoptymalizować wykorzystując technologię druku 3D metodą SLA klikając TUTAJ

Modele do odlewania

 

Ze względu na możliwość druku 3D żywicą parującą w stosunkowo niskich temperaturach wydruki 3D uzyskane na drukarkach typu SLA znakomicie sprawdzają się w wytwarzaniu elementów wykorzystywanych w metodzie wosku traconego jako modele do odlewania. Dużą zaletą w stosunku do tradycyjnego wosku jest o wiele większa wytrzymałość elementów. Nie trzeba więc bać się uszkodzenia drobnych elementów tak powszechnych np. w jubilerstwie. 

 

Modele protetyczne

 

Olbrzymia precyzja jak i całkowite wypalanie się żywic dentystycznych daje możliwość druku modeli protetycznych z nieosiąganą do tej pory dokładnością, co więcej w niższej cenie. 

Wydruk 3D pierścionka metodą SLA do metody wosku traconego
podpory druku

Cennik druku 3D

 

Jak wstępnie oszacować koszt wydruku 3D części metodą SLA? Wpływ na nią mają 3 składowe:

 

 • – rodzaj żywicy
 • – objętość elementu w cm³
 • – jego wysokość

 

Po pierwsze, w przybliżeniu możesz przyjąć, iż poza żywicami dentystycznymi dla każdego rodzaju żywicy koszt za wydruk 1 cm³ objętości elementu wynosi ok. 0.5 zł. W tę cenę wliczone są już podpory i baza, które przed wydrukiem dodajemy w  programie.

 

Po drugie, do tej wartości dodaj 30 zł za każdą godzinę pracy na maszynie. W przybliżeniu możesz przyjąć, iż na jedną warstwę potrzeba około 30 sekund pracy. W tę wartość wliczone są już operacje pomocnicze. Podziel wysokość modelu przez wysokość warstwy z jaką chcesz aby został wydrukowany twój model i pomnóż przez 0,5 (czas nas jedną warstwę). Widzisz zatem, że im warstwa wydruku jest mniejsza tym większy jest koszt wydruku, ale jednocześnie tym lepszej jest jakości. Jeśli zależy Tobie na jakości powierzchni pamiętaj także, aby szacując koszt wydruku pochylić model o 30%, tak aby pierwsza warstwa była punktem. Tak osiągnięta wartość da Tobie przybliżenie kosztu wydruku elementu.

 

Po trzecie, zlecając nam druk paru elementów jednocześnie możesz przyjąć, iż czas wydruku wydłuży się tylko nieznacznie w stosunku do najwyższego elementu. Opłaca się zatem łączyć ze sobą zamówienia. Pamiętaj jednak, że ostateczny koszt usługi podamy w odpowiedzi na Twoje zapytanie. 

 

Wyślij do nas plik, a my maksymalnie w ciągu 24h wyślemy Tobie wycenę.

 

 

 

 

 • Potrzebujesz wyceny?
 • Chcesz ustalić możliwy termin wykonania?
 • Chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystywanej technologii?